Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Gdzie szukać można specjalisty do wykonania świadectwa energetycznego

Gdzie szukać można specjalisty do wykonania świadectwa energetycznego

Rynek nieruchomości w naszym kraju całkiem niedawno spotkała duża rewolucja. W życie bowiem weszły przepisy mówiące o konieczności posiadania energetycznych certyfikatów. Główną rolą tych certyfikatów jest ocena tego, jakie zużycie energii jest potrzebne przy konkretnym obiekcie. W pierwszej kolejności będzie tu chodziło o ogrzewanie wnętrza, gdyż tu energetyczne zapotrzebowanie jest największe, lecz również i wentylację, chłodzenie czy podgrzewanie użytkowej wody. A zapotrzebowanie to może się bardzo różnić, chociażby ze względu na poziom izolacji ścian czy jakość i szczelność zainstalowanych okien.

Obecnie tego typu certyfikat posiadać muszą wszystkie budynki postawione po roku 2009, bez względu na plany ich właścicieli. Przy starszych budynkach energetyczne świadectwo potrzebne będzie jedynie wówczas, gdy ktoś będzie je chciał sprzedać czy wynająć. Lecz niewykluczone za jakiś czas i to się zmieni, bo najprawdopodobniej weryfikować będzie trzeba również starsze obiekty, mające nawet więcej niż trzydzieści lat. Sama ocena nie może robiona być przez osobę z przypadku, a wyłącznie przez kogoś, kto ma uprawnienia do tego. Lecz również umiejętności i doświadczenie pozwalające mu to zrobić rzetelnie i dokładnie.

Raczej nie będzie większych problemów ze znalezieniem kogoś, kto się zajmie taką sprawą. Jeżeli się nie ma nikogo znajomego, to skorzystać można chociażby z internetu. Wystarczy w wyszukiwarce wpisać hasło Charakterystyka energetyczna budynku, a następnie przeglądnąć zwrócone wyniki.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Redakcja