Idealne piece do topienia metali kolorowych

Idealne piece do topienia metali kolorowych

Niezawodne piece do wytopu metali kolorowych proponuje Energoel. Modele PDP – 3 doskonale sprawdzają się, gdy ilość metali kolorowych nie jest zbyt duża w warunkach laboratoryjnych. Mogą nimi być: złoto, srebro oraz platyna. Dla kupujących dostępne są wersje współpracujące z tyglami ceramicznymi oraz wersje mające tygiel grafitowy. Pojemność tygli to mniej więcej pięćdziesiąt ml.

Specyfikacja techniczna urządzeń podana jest pod adresem https://energoel.pl/produkt/piec-indukcyjny-seria-pdp/ i sugeruje, że opłaca się w te piece się zaopatrywać pod spodziewane zastosowanie. Niewielkie straty mocy mają przełożenie w zmniejszeniu kosztów eksploatacyjnych, związanych z mniejszym zapotrzebowaniem na energię elektryczną. W firmie stosowany jest oryginalny system IPM – EnergoEl. To on pozwala na maksymalne oraz zautomatyzowane przystosowanie mocy urządzeń do zmieniających się cech wsadu. Duża sprawność energetyczna oddziałuje na dynamiczność nagrzewania. Maszyny ciepłownicze mają niewielką masę oraz niewielkie wymiary.

Dlatego nawet wtedy, gdy powierzchnia jest ograniczona sprawdzają się bardzo dobrze. Każda maszyna wykonana jest z użyciem hartowania indukcyjnego, wobec czego można przystosować do pewnych czynności. Można również skorzystać z lutowania twardego lub miękkiego. Klienci doceniają to, że świadczenia są wykonane w zgodzie z ich wymaganiami. Opis świadczeń zaprezentowany jest na stronie firmy. Przedsiębiorcy są zawsze zadowoleni.

Mające zastosowanie w przemyśle piece cechuje: wysoka sprawność, duża wydajność, duża wydajność w obrocie energią, opcja zautomatyzowanie procesów, łatwa obsługa, sterowanie temperaturą, zwarta budowa, niewielkie gabaryty, pozytywny wpływ na środowisko oraz opcja zastosowania pewnych funkcji, zależnie od wymagań klienta. Dzięki temu, że są to piece bardzo dokładnie zaprojektowane, można oczekiwać na ich bezawaryjne działanie. Zaprezentowana marka ciągle podąża za wymaganiami klientów w obrębie wykonywanych pieców.

Redakcja