Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak dobrze wybrać opony do wózka widłowego

Jak dobrze wybrać opony do wózka widłowego

Widłowe wózki używane są powszechnie w rozmaitych halach produkcyjnych czy magazynach. Przy ich pomocy przewozić można duże, ciężkie przedmioty, a także dzięki wysięgnikowi je ustawiać na dużej wysokości. Wózki widłowe występują w wielu różnych rodzajach, które się od siebie różnią na przykład typem używanego napędu. Dość różne mogą także być stosowane w takich wózkach opony, a jednak to jest jeden z ważniejszych elementów tych urządzeń.

Część modeli wózków pozwala na montaż wyłącznie jednego rodzaju opon, przy innych jest większa elastyczność. Najtańsze i najpopularniejsze są opony pneumatyczne. Charakteryzują się one uniwersalnością i praktycznością, przez instalowane być mogą w zasadzie w w każdym tego typu pojeździe. Występują w dwóch wersjach, to znaczy radialnej i diagonalnej, a wybór odpowiedniego typu będzie uzależniony od miejsca i charakteru pracy. Dużą zaletą tego rodzaju opon jest ich niska cena zakupu i wysoka uniwersalność, ale będzie się to wiązać z mniejszą wytrzymałością na przebicia.

Dlatego też w miejscach, w których ryzyko wiążące się z przebiciem będzie wyższe, lepiej się zdecydować na opony pełne. Z uwagi na to, że nie mają one we wnętrzu powietrza, to ich odporność na mechaniczne uszkodzenia jest znacznie większa. Lecz ta wersja opon cechuje się znacznie mniejszą amortyzacją, co w części przypadków może nawet spowodować uszkodzenie ładunku. Dużo na temat wyboru opon znajdzie się na przykład w sieci, można w wyszukiwarce podać hasło opona do wózka widłowego Stalowa Wola i przejrzeć otrzymane wyniki.

+Tekst sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Redakcja