Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak można wykonać świadectwo energetyczne

Jak można wykonać świadectwo energetyczne

Aktualnie obowiązujące przepisy nakładają na właścicieli rożnych nieruchomości szereg obowiązków. Jednym z nich jest zrobienie dla mieszkania, domu czy lokalu firmowego świadectwa charakterystyki energetycznej nieruchomości. Obecnie ten dokument jest wymagany dla wszystkich nowo budowanych obiektów, lecz również w sytuacji, kiedy ktoś chciałby coś sprzedać albo wynająć. Na szczęście nie ma obecnie dużego problemu z wykonaniem takiego świadectwa, zarówno jeżeli będzie chodziło o dostępność specjalistów, jak również ceny i terminy. Na naszym rynku funkcjonuje bowiem wiele firm realizujących tego typu zlecenia.

Wystarczy im podesłać wszystkie konieczne dokumenty wiążące się z badaną nieruchomością, oraz zrobić kilka zdjęć. Jeśli wszystko będzie poprawne, to w przeciągu nawet kilku dni będzie można otrzymać przygotowany dokument. Nie ma potrzeby, aby taki audytor przyjeżdżał na miejsce, wszystko bowiem zrobić można w sposób zdalny. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla klientów, oraz znacznie zmniejszające koszty. Ceny takich świadectw naprawdę nie są duże, ponieważ zaczynają się od kilkuset złotych. Tyle trzeba zapłacić w przypadku mieszkania albo niewielkiego domu, w przypadku większych nieruchomości cena będzie też trochę wyższa.

Bardzo ważne jest to, żeby przy szukaniu osoby do wykonania takiego świadectwa sprawdzić uprawnienia, które ona posiada. Jest to niezbędne, aby dokument był prawidłowy i żeby nie było później jakiś problemów. Trzeba też pamiętać, że Świadectwo energetyczne przez internet będzie ważne przez okres dziesięciu lat.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Redakcja