Kuchnia w stylu rustykalnym – jak stworzyć taki styl?

Kuchnia w stylu rustykalnym – jak stworzyć taki styl?

Od stworzonego przez nas pomysłu na wygląd remontowanych pomieszczeń uzależniony jest wybór materiałów, jakie muszą się ze sobą zgrać. Jeżeli zdecydujemy się na nowoczesne meble to na pewno i takie materiały zagoszczą na ścianach czy też podłogach w naprawianych pomieszczeniach. Niezwykle obszerny dylemat mamy w większości wypadków wybierając fronty kuchenne.

Powinny się nam one podobać a równolegle tworzyć spójną całość. Mamy do dyspozycji dużo materiałów szkło na ogół kupowane loco bel jest to szkło lakierowane dostępne w wielu kolorach zarówno szablonowych jak i niestandardowych. Osadzane w aluminiowej ramie bajecznie się prezentuje. Wysoki połysk to kolejna cecha frontów kuchennych w nowoczesnych kuchniach. Fronty lakierowane na wysoki połysk powiększają optycznie kuchnie dzięki szklistemu efektowi lakieru. Wystające uchwyty nie są mile widziane na gładkich powierzchniach frontów są właściwie frezowane oraz wpuszczane w przestrzenie frontów.

Jakikolwiek styl byśmy nie wybrali pamiętajmy że prócz zalet estetycznych powinny być także funkcjonalne – przetestuj Fronty kuchenne Kraków. Decydując się na zmianę wystroju kuchni głównym punktem zainteresowania będą meble kuchenne. Jeżeli musimy dobrać je do już istniejącego wnętrza będzie to poniekąd skomplikowane zadanie, lecz jeśli remontujemy kompletne pomieszczenie to musimy się zdecydować, w jakim stylu pragniemy je urządzić. Może to być styl rustykalny, z którym od razu kojarzą nam się naturalne materiały sprawiające przytulne wrażenie takie jak drzewo. Lecz choć materiał ten posiada szereg zalet to jednak jest niechętnie wykorzystywany ze względu na jeszcze większa ilość wad.

Prowadzona przez nas kuchnia, chociaż będzie przytulnym pomieszczeniem to jednak zawiasy będą niszczyć się bardzo prędko, bo drewno jest cięższe aniżeli płyta MDF czy również płyta fornirowana. Fronty kuchenne z drzewa łatwo odnowić zdzierając starą farbę szlifując powierzchnię i malując na nowy kolor to główna zaleta. Wolno używać płyt lakierowanych czy też fornirowych, które są lżejsze oraz dostępne w różnych atrakcyjnych formach, oraz zdobieniach wzorowanych na standardowe staromodne.

Redakcja