Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze przypodłogowych listew

Na co zwrócić uwagę przy wyborze przypodłogowych listew

Podłogi i ściany dają wnętrzu niepowtarzalnego, indywidualnego stylu, lecz to różne dodatki tak naprawdę decydują o tym, czy wszystko będzie idealnie wyglądać. A jednym z istotniejszych dodatków są listwy przypodłogowe, na jakie wiele osób specjalnie nie zwraca uwagi. Głównym zadaniem takich listew jest zakrycie szczelin, które są obowiązkowe przykładowo przy kładzeniu paneli czy gotowych desek.

Dzięki temu zupełnie nie będzie widać tych mało ładnie wyglądających szpar, a także nie będzie się w nich gromadził brud. Pod listwami kładzie się też często różnego rodzaju okablowanie, na przykład do internetu czy telewizji, sporo ich modeli dysponuje specjalnymi miejscami do takich celów. Jednak względy praktyczne i funkcjonalność to nie wszystko, istotne jest też to, aby takie listwy prezentowały się odpowiednio, dobrze uzupełniając wystrój pomieszczenia.

Dlatego też podczas ich wyboru warto zwrócić uwagę na parę ważnych kwestii. Przede wszystkim istotny jest rodzaj materiału, z którego listwy korner venezia są zrobione. Obecnie największą popularnością cieszą się listwy zrobione z MDF i tworzyw sztucznych. Są one stosunkowo niedrogie, a szeroka gama wzorów i kolorów umożliwia dopasowanie ich do koloru ścian i podłóg. Przy listwach wykonanych z MDF nie ma potrzeby stosowania narożników, gdyż można je docinać pod odpowiednim kątem. Szkół na dobranie kolorów jest parę. Całkiem niedawno jeszcze najczęściej dopasowywało się kolor listew do koloru ścian albo podłogi, tak aby całość tworzyła jednolitą całość.

Lecz obecnie coraz częściej się stosuje zasadę kontrastów, przez co ten element jest mocno widoczny, prezentując się przy tym elegancko i nowocześnie. Warto zwrócić również uwagę na całkowitą wysokość listew. W przypadku niższych pomieszczeń najlepiej żeby one miały co najwyżej 8 centymetrów wysokości, bo inaczej będą ciężko wyglądały. W pomieszczeniach wysokich można sobie pozwolić nawet na listwy 10-centymetrowe. Jeśli ktoś nie będzie wiedział, jakie listwy ma kupić, to powinien odwiedzić jakiś dobry Korner sklep i w nim poprosić o pomoc.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Redakcja