Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Płytki łazienkowe – jakie najlepiej wybrać do łazienki

Płytki łazienkowe – jakie najlepiej wybrać do łazienki

Wybór najlepszych łazienkowych płytek wcale nie należy do łatwych rzeczy. Wiele osób zamawiając hiszpańskie płytki czy któregoś z naszych producentów w pierwszej kolejności zwraca uwagę na kolor i wzór. Oczywiście nie ma w tym nic złego, ponieważ łazienkę się urządza na wiele lat, i ułożone tam plytki ceramiczne po prostu mają się podobać. Lecz podczas zakupu trzeba również zwrócić uwagę na parę ważnych parametrów, o których wiele osób nie pamięta.

Obecnie wybór płytek jest bardzo zróżnicowany. Oprócz typowych rozmiarów coraz częściej klienci kupują płytki o dużych gabarytach, które wyglądają elegancko i nowocześnie. Bardzo dobrze sprawdzają się one w łazienkach o dużej powierzchni, do mniejszych zdecydowanie lepiej jest jednak zostać przy standardowych wymiarach. Ale moda skręca także w przeciwnym kierunku, bardzo interesującym jej przykładem są mozaiki gresowe.

Odpowiednio wkomponowane na poszczególne ściany naprawdę niesamowicie się prezentują, chociaż trzeba sporo pracy trzeba włożyć w ich układanie. Przy płytkach podłogowych bardzo istotną rzeczą jest antypoślizgowość, bo wpływa to bezpośrednio na bezpieczeństwo przy użytkowaniu. Warto się również przyjrzeć odporności na uszkodzenia, zwłaszcza jeżeli płytki kładzione będą w intensywnie użytkowanych pomieszczeniach. Wymienione wyżej parametry nie mają większego znaczenia jeżeli będzie kupowana glazura na ścianę, lecz bez względu na miejsce kładzenia nasiąkliwość płytek powinna być mniejsza niż 3 procent.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Redakcja