Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Przydatne informacje w temacie wyboru wideodomofonu, krótki opis najważniejszych funkcjonalności

Przydatne informacje w temacie wyboru wideodomofonu, krótki opis najważniejszych funkcjonalności

Właściciele domów rezygnują coraz częściej z typowych domofonów na rzecz wideodomofonów. Cenowe różnice nie są duże, a zobaczenie kto stoi przy wejściu nie tylko jest dużo wygodniejsza, ale też zwiększa bezpieczeństwo. Typowy wideodomofon jednorodzinny jest złożony z przynajmniej dwóch oddzielnych części, ale w zależności od wersji może ich być więcej.

Pierwsza z nich to jednostka zarządzająca sterowaniem, posiadająca wyświetlacz o przekątnej kilku cali. Dzięki dużej rozdzielczości da się bez problemów przyjrzeć się dzwoniącym osobom. Ponieważ jednostka posiadająca wyświetlacz musi zostać przykręcona w konkretnym miejscu, to przy dużym domu lepszym rozwiązaniem może być pilot, którym da się kontrolować otwieranie bez konieczności wstawania z miejsca.

Zupełnie nowe funkcjonalności posiadają urządzenia z obsługą sieci wi-fi. Przy tego typu modelach można sterować całością za pomocą dedykowanej aplikacji na smartfona, bez konieczności przebywania w mieszkaniu. Jednym z najchętniej kupowanych tego typu modeli jest wideodomofon eura, bardzo często wybierany przez wymagających klientów. Drugą ważną częścią tych urządzeń jest jednostka zewnętrzna, montowana przy bramie.

Moduł ten jest wyposażony w kamerę, z której obraz za pomocą bezprzewodowej sieci lub przewodów zostaje dostarczony do budynku. Dla posiadaczy bliźniaków ciekawą opcją będzie też wideodomofon dwurodzinny. Urządzenie tego typu świetnie się sprawdzi w przypadku, gdy jest tylko jedna brama wejściowa i dwa osobne domy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Redakcja