Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Reguły prawidłowego montażu paneli podłogowych

Reguły prawidłowego montażu paneli podłogowych

Kiedy zdecydujemy się sami instalować panele musimy pamiętać o paru wybitnie znaczących zasadach. Po pierwsze już podczas pomiarów wypada uwzględnić szczeliny dylatacyjne przy każdej ścianie. Panele podłogowe są typem powierzchni wypływającej, co oznacza, że nie przytwierdzamy jej do podłoża klejem czy też śrubami – więcej na panele najchętniej kupowane sklep. Jeżeli będziemy respektować tych dwóch zarządzeń nie musimy się bać wybrzuszeń lub też pęknięć.

Montaż powinien być także realizowany prostopadle do okien. Ustrzeże nas to przed rzucającymi się w oczy cieniami na scalaniach. Wyróżniamy dwa rodzaje łączeń. Pierwsze z nich jest zdecydowanie prostsze oraz polega na posmarowaniu wyśmienitego frezu klejem oraz złożeniu go z kolejnym szczegółem podłogi. Łączenie to jest jednak nadzwyczaj niekomfortowe gdyż podczas zniszczenia jednego z szczegółów niemalże nie możliwe jest rozebranie podłogi bez uszkodzeń.

Następnym typem łączenia są tak nazywane zatrzaski. Panele z łączeniem zatrzaskowym jesteśmy w stanie w wielu przypadkach rozbierać oraz składać. Jest to nadzwyczaj przydatne przy wymianie któregoś z elementów. W jaki sposób przygotować się do montażu paneli? Kiedy już zakupimy wymarzone panele nadchodzi czas na zgodny montaż. Zanim zabierzemy się za tą pracę, należy zadbać o obecność paru bazowych narzędzi.

Jeśli nie wykonujemy nazbyt w wielu przypadkach nawet drobnych remontów ma prawo się okazać, że będziemy musieli kupić takie instrumenty, jak pasy uciskowe czy poziomica wodna. Jeszcze nim wyjdziemy z sklepu zatroszczmy się również o zakup poprawnego nośnika pod nasze panele, przeważnie jest to gąbka bądź folia. Gdy już wyniesiemy z pomieszczenia w który będziemy układać panele podłogowe wszelkie meble oraz oprzyrządowania, możemy zabrać się do pracy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Redakcja