Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Świadectwo energetyczne – co to jest i kto powinien je mieć

Świadectwo energetyczne – co to jest i kto powinien je mieć

Na początku 2023 roku pojawiło się trochę zamieszania wśród posiadaczy nieruchomości, związane z wymogiem posiadania świadectw energetycznych. Takie świadectwa wprawdzie już obowiązywały od iluś lat, lecz wyłącznie dotyczyły właścicieli obiektów stawianych po 2009 roku. Obecnie zmienione przepisy ten obowiązek naniosły na wszystkie budynki, ale na razie wyłącznie wtedy, gdy będą one sprzedawane albo wynajmowane.

Dlatego też nie ma co od razu szukać w pośpiechu kogoś kto zrobi takie świadectwo, bo będzie ono potrzebne dopiero w wymienionych wyżej przypadkach. Co oczywiście nie oznacza, że przepisy się za jakiś czas znowu nie zmienią, i jednak każdy będzie musiał je wykonać. Obecnie nie ma z tym żadnych problemów, gdyż na rynku jest wielu specjalistów, którzy świetnie się na tym znają.

Można ich łatwo wyszukać na przykład za pomocą internetu, po wpisaniu w oknie wyszukiwarki hasła audyty energetyczne Wrocław i przeglądnięciu zwróconych wyników. Jeśli będzie chodziło o ceny, to zbyt wysokie one nie są, z reguły w kwocie kilkuset złotych taki dokument się powinno wykonać. Sporo będzie zależało od gabarytów danej nieruchomości a także tego, w jakim miejscu ona jest zlokalizowana. Takie świadectwo ma na celu poinformować, jakie jest zapotrzebowanie danego obiektu na energię, niezbędną do grzania, chłodzenia, wentylacji czy ogrzewania wody. Przeważnie w takim dokumencie umieszcza się też zalecenia związane z możliwością poprawy niektórych elementów, co ograniczy koszty wiążące się ze zużyciem energii.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Redakcja